درمان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های استان بوشهر در بخش سنگ‌شکن بیمارستان قلب

7 اسفند 1401
متخصص کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های استان بوشهر سنگ کلیه است که درمان این بیماری در بخش سنگ‌شکن مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر امکان‌پذیر است.

دکتر فرشاد ظهرابی در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر گفت: درد ناشی از سنگ کلیه، یکی از دردناک‌ترین بیماری‌هایی است که ممکن است در طول زندگی هر فردی رخ دهد.
دکتر ظهرابی بابیان اینکه یکی از روش‌های درمانی سنگ کلیه انجام عمل سنگ‌شکن است، افزود: شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به اورژانس درد کلیه است که پس از تشخیص وجود سنگ کلیه، بیمار برای شکستن سنگ کلیه با جواب آزمایش و سونوگرافی به بخش سنگ‌شکن مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر ارجاع داده می‌شود.
وی در مورد سنگ‌شکن برون اندامی و مزایای آن گفت: این عمل به‌صورت سرپایی و غیر تهاجمی انجام می‌شود که بدون دست‌کاری در سیستم فیزیولوژی کلیه و بدون آسیب به کلیه در بیمارانی انجام می‌شود که سنگ کلیه کمتر از ۲ سانتی‌متر داشته باشند و البته دچار اضافه‌وزن زیاد نباشند.
متخصص کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد علل ایجاد سنگ کلیه و پیشگیری از آن چنین گفت: ژنتیک و شرایط جغرافیایی در ایجاد سنگ کلیه دخیل هستند و در استان بوشهر نیز به دلیل شرایط آب و هوایی، تعداد بیماران با سنگ کلیه نیز قابل‌توجه است.
دکتر ظهرابی تصریح کرد: مصرف روزانه مایعات بین ۳ تا ۴ لیتر با توجه به وضعیت فیزیکی و جسمی افراد توصیه می‌شود و همچنین مصرف نمک و گوشت قرمز و غذاهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود باید محدود شود.
وی درباره انجام عمل سنگ‌شکن چنین گفت: برای انجام عمل سنگ‌شکن، بیمار تحت بیهوشی خفیفی قرار می‌گیرد تا درد احتمالی را حس نکند.
دکتر ظهرابی عنوان کرد: دو هفته پس از ترخیص، با انجام مجدد سونوگرافی و آزمایش، وضعیت و روند بهبودی بیمار پایش می‌شود.
متخصص کلیه و مجاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: موفقیت سنگ‌شکنی به اندازه و جای سنگ و جنس سنگ کلیه بستگی دارد و در بعضی مواقع شکستن سنگ کلیه بیمار به‌طور کامل در یک مرحله امکان‌پذیر نیست.
نوبت‌دهی در بخش سنگ‌شکن مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر با شماره تماس ۰۷۷۳۳۳۳۳۸۲۰ در تمامی ساعات روز انجام می‌شود.
انتهای پیام /م.م ۴۰۹۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

کلمات کلیدی:
متخصص.کلیه     مجاری.ادراری     سنگ.شکن     بیمارستان.قلب.بوشهر     دکتر.فرشاد.ظهرابی    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >