تاریخچه مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر

1401/11/8 0:0
معرفی و تاریخچه مرکز آموزشی درمانی تک تخصصی قلب بوشهر

معرفی

در سالیان نه‌چندان دور یکی از چالش‌های مدیران حوزه سلامت در استان بوشهر و نیز دغدغه عموم مردم خونگرم این دیار عدم وجود مرکز درمانی تخصصی برای بیماران با عارضه‌های قلبی و عروقی بود.

با سرعت یافتن روند توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت استان بوشهر و افتتاح بیمارستان بزرگ شهدای خلیج‌فارس، گام مهمی برای راه‌اندازی مرکز تخصصی قلب در استان بوشهر نیز برداشته شد و با حضور متخصصان و پزشکان توانمند و تأمین زیرساخت‌های لازم نیاز به سفرهای درمانی برای بیماران در این بخش نیز به حداقل ممکن رسید.

مرکز آموزشی درمانی تخصصی قلب بوشهر از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۲ به‌عنوان واحدی از بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر خدمات درمانی به مراجعین ارائه می‌نمود و از سال ۱۳۹۲ با عنوان بیمارستان آموزشی_ درمانی تک تخصصی قلب بوشهر به فعالیت خود ادامه داد.

مدیریت این مرکز تک تخصصی، از اسفندماه سال ۱۳۹۹ کاملاً از بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر مستقل شد و دکتر اصغر بحرانی به‌عنوان نخستین سرپرست بیمارستان قلب بوشهر منصوب شد.

بیمارستان قلب بوشهر ۱۲۹ تخت مصوب وزارت بهداشت را دارد و در حال حاضر با ۵۸ تخت فعال، خدمات درمانی متنوع را در بخش‌های مختلف به مراجعین ارائه می‌دهد.

آشنایی با بخش‌ها:

بیمارستان قلب بوشهر به‌عنوان مرکز آموزشی درمانی تک تخصصی دارای بخش‌های زیر است:

سی‌سی‌یو ۱

سی‌سی‌یو ۲

پست قلب

آی سی یو ۱

 آی سی یو ۲

اورژانس

اتاق عمل قلب

کت لب

ریکاوری

بخش‌های پاراکیلینک:

MRI

رادیولوژی

سنگ‌شکن

آزمایشگاه

ترخیص

پذیرش

داروخانه

کلمات کلیدی:
معرفی.بیمارستان.قلب.بوشهر     بیمارستان.قلب.بوشهر     مرکز.آموزشی.درمانی.قلب    

تاریخ بروز رسانی:   8 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ
< >