گامی دیگر در خودکفایی نیازهای درمانی قلب و عروق استان
تعویض دریچه آئورت بدون عمل جراحی قلب برای اولین بار در استان بوشهر

6 تير 1395
متخصص قلب و فوق تخصص اینترونشنال گفت: عمل تعویض دریچه آئورت قلب به روش غیرتهاجمی و با موفقیت کامل صورت گرفت و با انجام این عمل گامی دیگر به‌سوی خودکفایی نیازهای درمانی در حوزه قلب و عروق استان بوشهر برداشته‌شد.

دکتر محمدرضا پور بهی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در باره این عمل جراحی افزود: رویکرد جدیدی برای درمان قلب در هنگام بروز تنگی و گرفتگی شدید دریچه آئورت به وجود آمده است که تنها برای بیماران مسن و دارای احتمال خطر بالا بکار می‌رود.
متخصص قلب و فوق تخصص اینترونشنال بیان داشت: این عمل بر روی بیماری 67 ساله‌ صورت گرفت که دارای سابقه عمل جراحی قلب باز بود و با توجه به نظر فوق تخصص جراح قلب، احتمال خطر بالا برای درمان وی تشخیص داده شده بود.
عمل تعویض دریچه آئورت قلب از راه شریان برای اولین بار در استان بوشهر انجام شد
دکتر پوربهی گفت: این روش درمانی که از چندین سال قبل در دنیا برای بیماران با مشکلات زمینه‌ای و یا سابقه عمل جراحی قلب رواج پیداکرده است تنها در چند استان بزرگ کشور به‌صورت معدودی صورت گرفته بود که باهمت کادر درمانی بیمارستان قلب و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای نخستین بار در استان شاهد انجام این عمل دشوار بودیم.
وی با برشمردن امکانات پیشرفته و حضور گروه حرفه‌ای در بیمارستان قلب استان بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم با اعتمادی که هم استانی‌هایمان به اقدامات درمانی بیمارستان قلب پیداکرده‌اند، نیاز سفرهای درمانی به استان‌های دیگر برای همیشه برطرف شود.
عمل تعویض دریچه آئورت بدون جراحی قلب و از راه شریان آئورت توسط دکتر محمدرضا پور بهی متخصص و فوق تخصص اینترونشنال قلب، دکتر عبدالرسول انوری فوق تخصص بیهوشی قلب، دکتر میکائیل رضایی فوق تخصص جراحی قلب، دکتر عبدالطیف امینی متخصص و فوق تخصص اینترونشنال قلب و پرسنل مجرب بخش آنژیوگرافی و اتاق عمل بیمارستان قلب بوشهر برای نخستین بار در استان صورت گرفت.


کلمات کلیدی:
بیمارستان.قلب.بوشهر     بیمارستان.قلب     آئورت     تعویض.دریچه.آئورت     دریچه.آئورت     دکتر.محمدرضا.پوربهی    
دکتر.پوربهی     جراحی.قلب        
تعداد بازدید:   ۳۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >